Co ovlivňuje bydlení

Když se vrhne na hledání svého vlastního nového domova muž, vypadá to poněkud jinak, než kdy tak činí žena; a je vlastně s podivem, jak spolu obě pohlaví mohou soužít, když jsou v tomto ohledu tak rozdílná. Pochopitelně jsou i výjimky, ale v podstatě jsem tu – aspoň nakolik vím z vlastní zkušenosti – rozhodně docela blízko pravdy.
přepínání tv
Muž se projde tou kterou ulicí nebo městskou čtvrtí, jež je alespoň relativně dosažitelná z jeho pracoviště, porozhlédne se a sotva najde místo, kde jsou nějaký ten konzum a hospoda, je u cíle. Právě kdesi v místech, kde se mu nabízejí tyto tři věci, se cítí být správně, tam počne pátrat po nějakém tom volném bydlení.
Má to být spíše rodinný domek, nějaký činžák nebo rovnou převysoký panelák? To je vcelku jedno; hlavně aby se dalo poblíž nakoupit něco k snědku a aby se po práci mohl stavět v hospodě a naopak.
A když pak muž majitelem takového objektu, jenž se má stát jeho novým domovem, je? Co teď?
uklizená kuchyňská linka
Teď se to tam musí pochopitelně zařídit. Protože v naprostých holobytech se u nás nežije. Je třeba tam mít vše, co v jeho představách znamená pojem domov.
Má být na podlaze lino nebo koberec? A není to vlastně jedno? Je. Ale když už, tak tedy lino. To se nemusí luxovat, což nepatří k oblíbeným činnostem mužů.
Teď by to chtělo ještě nábytek.
Jaký?
No přece postel. Kterou? No přece tu na spaní. A jakou barvu, jaký materiál, jaký typ a vzhled? A není to jedno? Je.
Potom ještě stůl a židli. Jaký stůl? Jakou židli? No židli takovou, aby se na ní dalo sedět, a stůl, aby se na něm dalo jíst. Něco bližšího? Nic bližšího.
A co další zařízení? No… pak ještě televizi. Nejlíp s velkou obrazovkou. A možná ještě počítač, to kvůli e-mailům a nějakým těm… věcem k posilování svalstva vepřů… myslím prasečinky, vy nechápavci.
A co ještě do toho příbytku pořídit? No, když už, tak možná ještě nějakou tu lednici. Jaké třídy, jakého typu, od jakého výrobce a z jaké země? No tu, co se v ní dají chladit lahváče!
A nový domov je zařízen. K plné spokojenosti onoho průměrného chlapa.
 šest židlí u stolku
Trvá to, než přijde nějaká ta změna. Jež je však hodně razantní.
Kdy že se takový příbytek změní od základu?
Pochopitelně teprve tehdy, když si do něj tento chlap pořídí onu ozdobu, již jako jedinou považuje za důležitou.
Když si do něj pořídí nějakou tu svoji ženskou.
Která už si ho omotá kolem prstu a vysvětlí tomu bačkorovi pod pantoflem, jak má byt vypadat.