Jaké jsou účinky fenyklového čaje na náš organismus?

Pili jste už někdy fenyklový čaj? Pokud ano, určitě víte, že má velmi specifickou chuť, jako fenykl samotný. Fenyklový čaj máme spojený zejména s mateřstvím a kojením, ale skvělých účinků na naše zdraví má daleko více. Fenykl se nepěstuje jen u nás, najdete ho prakticky po celém světě. Ve světě bylinek se jedná o velmi významnou bylinku, která se nepoužívá ale jen pro své léčebné účely. Používá se také v kuchyni, konkrétně jako koření. Jeho chuť je mírně podobná kopru.

Fenykl v přírodě poznáte snadno. Je rozvětvený, má nitkovité listy a žluté květy, které se seskupují k sobě. Ty se později mění v plody fenyklu. Nevyužívají se ale pouze plody, ale také řapíky, kořeny, listy. Fenykl lze využít naprosto celý. Sběr probíhá v pozdním létě, tedy v srpnu a trvá zhruba do října.

fenykl

A jaké má tedy fenykl a fenyklový čaj účinky na lidský organismus?

Čaj je skvělý protilék na to, abych do sebe polykali příliš mnoho vzduchu https://www.daikin.cz/cs_cz/reseni/pro-vas-domov/cisteni-vzduchu.html při jídle. To pak vede k polykání, nadýmání a říhání, což jsou projevy, kterými trpět určitě nechceme

Zvyšuje také tvorbu mateřského mléka, a k tomuto účelu se používá již od daleké historie. Pro kojící maminky je doporučeno vypít několik šálků denně, aby zvýšily produkci mléka a fenykl navíc ovlivňuje i jeho kvalitu. Navíc, pozitivní účinky fenyklu, které mají na naše stravování se přenáší mateřským mlékem i na dítě, takže netrpí tolik na koliky či nadýmání. Mimo to, dokáže snížit kyselost žaludku, takže je ideální pro ty, kteří trpí na pálení žáhy.

kojení

Fenykl dokáže také regulovat chuť k jídlu, takže je skvěle využitelný i v případě, kdy se chystáte hubnout. Pokud trpíte na problémy s očima, jako jsou třeba záněty spojivek, které umí člověka pěkně potrápit, i zde vám může fenykl pomoci. Vlažným čajem z této bylinky si jednoduše vypláchnete oči, protože fenykl dokáže bojovat proti očním infekcím. Vyberte si kvalitní fenyklový čaj darka-shop.cz.