Kvalita bazénové vody

Jak už jste jistě pochopili, udržování bazénové vody ve vysoké kvalitě musí probíhat pravidelně a jde o velmi důležitý úkol. Nestačí pouze do bazénové vody dodávat dostatek chloru, tedy dezinfekčního prostředku, ale je přímo nutností sledovat hodnoty PH vody. Jakmile se totiž tento faktor rapidně zvýší, je nutné použít přípravek PH minus chlorito.cz a srovnat tak jeho hodnoty zpátky do přijatelných hranic, jinak by Vám mohly nastat opravdu obrovské problémy a Váš bazén by se stal nepoužitelným a to přece nikdo z Vás nechce.

luxusní bazén

Ke zvýšení PH vody ve Vašem bazénu může dojít z mnoha různých důvodů, jedním z nich je například nedostatek obsahu chloru v bazénové vodě, což může začít způsobovat růst a množení řas, které by mohly Váš bazén změnit v nevzhlednou páchnoucí bažinu. Jinak, pokud využíváte k ošetření bazénu salinizační jednotku, je přímo nutné pravidelně do vody dodávat přípravek PH minus, protože procesy probíhající v tomto zařízení automaticky zvyšují hodnoty PH vody a je přímo nutností je pravidelně snižovat. V jakých hodnotách se tento ukazatel kvality vody nachází i ve vašem bazénu zjistíte docela jednoduše a to za pomocí testeru. Použití testeru je jednoduché a rychlé a výsledek se dozvíte prakticky okamžitě. Provádět kontrolu za pomocí testeru byste měli pravidelně každý týden a v době, kdy bazén více využíváte či ve velkých vedrech ji provádějte ještě častěji.

pod vodou

Kromě sledování kvality bazénové vody je důležité do ní dodávat i další přípravky, díky kterým si zajistíte dokonale průzračně čistou bazénovou vodu vhodnou ke koupání. Také je dobré využívat kvalitní a spolehlivé bazénové příslušenství, které Vám s údržbou bazénové vody pomůže a usnadní Vám tuto činnost, abyste se mohli co nejvíce věnovat koupání a užívání si Vašeho bazénu se svou rodinou při letních radovánkách.