Pustit se do malování nebo raději zvolit tapety? Jak proměnit stěny rychle a bez nepořádku a jde to vůbec?

Když vidíte své stěny v domácnosti, máte pocit, že už je konečně čas na změnu? Potřebujete vymalovat ale bojíte se nepořádku? Práci si usnadněte.

Pustit se do malování nebo raději zvolit tapety? Jak proměnit stěny rychle a bez nepořádku a jde to vůbec?

Koukáte se na své stěny v domácnosti a máte pocit, že už je opravdu potřeba je přemalovat? Chcete změnu, protože jsou stěny ušpiněné, nerovné a nedokonalé a vaše děti, když byly malé se na nich docela vyřádily? Co si budeme povídat, malování zabere celkem dost času, musíme se připravit i na nějaký ten nepořádek, nábytek se musí přikrýt a stěny se pak musí nechat i minimálně den zaschnout. Jde vám z toho hlava kolem a říkáte si, že možná bude lepší použít tapety? Která varianta je lepší a není tu ještě třetí možnost?

budete malovat nebo tapetovat

Malovat nebo tapetovat?

Pokud se rozhodujete mezi tím, zda si stěny nově vymalujete nebo raději nalepíte tapety, určitě budete zvažovat všechna pro a proti. Proti malování klasickými nátěrovými interiérovými barvami, rozhodně hovoří nepořádek a pracnost. I když pokud budete malovat malířským válečkem, nebude vám barva stříkat po pokoji tak, jako kdybyste do ruky vzali malířskou štětku, i tak je třeba pečlivě zabalit a ochránit veškerý nábytek a samozřejmě i podlahy. Pokud máte koberce, bude to ještě horší. To tapetování se obejde bez nepořádku, můžete mít v pokojích stále čisto, a přesto si zkrášlíte stěny, jen je třeba dostat nábytek od stěn. To je vše. Tapety se navíc dnes už docela dobře aplikují, mají i mnohem hezčí barvy a vzory, proti nim ale hovoří zase vyšší pořizovací cena. A pak je tu ještě třetí možnost.

tapety jsou zase moderní

Zvážit můžete i textilní omítku

Textilní omítka vám může pomoci toto dilema rozseknout. A co to vlastně je? Textilní omítka je hodně podobná tapetám, ale pracuje se s ní trošku jinak. Neseženete ji totiž na klasické roli, jako papírovou tapetu nýbrž v prášku. Ten se smíchá z vodou, jakmile umícháte vhodnou konzistenci hmoty, textilní omítka se aplikuje na stěny a to je možné dvěma způsoby. Můžete ji aplikovat pomocí stříkací pistole nebo ručně hladítkem na stěny. Určitě se nemusíte obávat nepořádku a navíc získáte i řadu výhod.

Textilní omítky jsou vyráběny z přírodních materiálů a vhodné jsou tak do místností, kde pobývají malé děti i alergici. Navíc získáte i izolaci proti hluku a lépe se vám bude dařit v pokoji udržet ideální teplotu. To vám klasické tapety ale ani nátěrové barvy určitě neposkytnou. Velkou výhodou je také jejich neotřelý a moderní vzhled.