Rozděl úkoly a panuj

Každý by se jen cachtal, koupal a skákal do vody, ale nikdo se nehrne k tomu, aby se podílel na údržbě bazénové vody a bazénu vůbec! Často si takto postesknete? Tak to změňte a hned na začátku sezóny udělte povely a příkazy. Rozdělte služby a naučte členy své rodiny, jak naložit, např. se solí do bazénu https://www.chlorito.cz/sul-do-bazenu, nebo s jinými chemickými prostředky, které zajišťují nezávadnost vody v bazénu. A nezapomeňte ani na obyčejné kartáče a vysavače.

sůl

Chcete se koupat? Pomáhejte!
Musíte zapojit všechny členy rodiny do údržby bazénu, jinak si nebudou vážit toho, že mají denně čistou a průzračnou vodu v bazénu, do které se tak rádi naloží, když se potřebují osvěžit, nebo si zaplavat. Nyní je to pro ně samozřejmost!
A běda, kdyby se najednou ocitli na břehu bazénu a s údivem hleděli na to, jak stěny bazénu zrají nečistotou. Nebo se na hladině vody povalují kusy dřívek a listů. A kdyby zjistili, že na dně bazénu něco leží? S otazníkem v očích by se podívali právě na Vás! Jak je to možné? Proč jsi nezajistil čistou vodu?

Právě proto zaměstnejte všechny stálé plavce povinností hned od počátku.
Hned na jaře při napouštění bazénu pověřte zodpovědného člena rodiny dávkováním soli do bazénu. Ale také mu vysvětlete, že takovou sůl nemůže vzít ze slánky na stole v kuchyni! Sůl do bazénu musí být čistá. Naprosto oproštěná od jakýchkoliv přídavných chemikálií! A že se musí postarat o dodání soli do bazénu, kdykoliv se bude dopouštět voda. A že ji musí nakoupit a mít ji vždy v zásobě. Pokud tak neučiní, voda v bazénu nebude tak úžasná, jako vždy je.
Ostatní členy rodiny, zvláště ty mladší se mohou starat o hladinu vody. Vybavte je příslušným náčiním a mají celou sezónu co dělat.

mořská sůl

Vy si ponechte ty důležitější věci, protože ty nemůžete svěřit kdekomu. Uvidíte, jak se Vám uleví a jak budou členové rodiny ostražitě sledovat vodu i stěny bazénu, aby splnili svůj úkol.