Francie není jen výhled z ,,Eiffelovky‘‘

 Gastronomie

·          může Vám nabídnout několik desítek typických specialit jako je např. cibulačka, kohouta na víně, husí jatýrka, nebo výborné Crème brûlée.

·         Francouzi jsou opravdovými mistry a jejich kulinářské umění zůstává dodnes jejich pýchou.

·         I konkurenti Francie přiznali, že esteticky se francouzské kuchyni nic nevyrovná.

·         Jedním ze symbolů Francie jsou právě bagety, které jsou velice oblíbené. Za ochutnání taky stojí Fougasse, Croissanty, Brioche, Hraběnčiny brambory, Profiterole, vína nebo výtečné francouzské sýry
růžové víno a bagety.jpg
 Vína

·         Jsou nejvyhlášenější vína a to dokonce sdílejí i konkurenční vinařství z Nového světa.

·          Má deset hlavních vinařských oblastí s jedinečnou historií

·         Francouzské vína jsou vůbec nejkvalitnější vína na světě
louvre pyramida.jpg
Památky

·         městečko Orléans- je spjato s francouzskou hrdinkou Janou z Arku.

·         Le Mont Saint Michel- hora svatého Michala- je druhým nejdůležitějším orientačním bodem hned po Eiffelově věži

·         Katedrála Notre-Dame de Chartres- řadí se mezi nejvýznamnější gotické památky na světě a je i na Seznamu světového dědictví Unesco.

·         Vítězný oblouk v Paříži- byl postaven na počest francouzské armády. Je to druhý největší vítězný oblouk na světě. Nachází se na náměstí Hvězdy (Place de I’Étoile).

·         Mont Sant Michel u Rennes, Bretaň-  Klášter, spatříte ho na vrcholu Mont Sant Michel. Patří mezi památky Unesca. Je proslulý rozdílnou výškou hladiny vody. Když k ostrovu dorazíte při odlivu, překvapí Vás odkryté dno. A to až o 15 metrů.
francie hory.jpg
Kultura

·         Každoročně se ve Francii konají a můžete zavítat na nejrůznější festivaly hudby, divadla či umění.

·         V Cannes se pořádá nejslavnější filmový festival na světě. Nejznámější celosvětové festivaly hudby se pak konají v bretaňském Lorientu.
Hory

·         Nejpopulárnější u Čechů jsou Vysoké Alpy. V létě se zde koná cyklistický závod Tour de France, který Vám rozhodně nabídne úžasnou podívanou.

·         Můžete taky navštívit Pyreneje, Francouzské, Dauphinérské, Provensálské Alpy, Aravis Range, Vanoise, Montblanský masiv nebo třeba Belledonne
Moře

·         Nejvyhlášenější letní destinace je Francouzská riviéra známá jako Azurové pobřeží.

·         Pokud Vás přitahuje surfování, rozhodně byste měli zavítat do bretaňského regionu k Atlantskému oceánu, který je hned po Austrálii nejoblíbenější lokalitou pro surfaře.
Místa, které stojí za to

·         Údolí Loiry- nabízí výjimečně krásnou přírodu, říká se jí také zahrada Francie.

·         Versailles- Nejslavnější je hlavně díky velkému a zdobenému paláci- nabízí dokonale pěstěné zahrady.

·         Champagne- Ardenne- Odtud pochází šampaňské. Je jednou z nejatraktivnějších oblastí ve Francii. Nabízí malebnou krajinu se středověkými zámky a vinicemi.

·         Štrasburk- Je malebné městečko s hrázděnými domky, které doopravdy upoutají pozornost každého návštěvníka.

 

Ve Francii je plno překrásných míst, libového jídla a zvyků.  https://www.watero.cz/francie-neni-jen-vyhled-z-eiffelovky, ale jako krásnou zemi, která nabízí mnoho možností a krásných zážitků.

Francie není jen výhled z ,,Eiffelovky‘‘
3.6 (72.73%)11