K čemu všemu vám může posloužit žehlička vyjma žehlení prádla?

Každému z nás ježehlička známá pouze na žehlení prádla. Kromě žehlení ji ale můžete využít i úplně jinak. Věřte, že vám může v domácnosti opravdu dobře pomoci.

Samotné žehlení není pro každého z nás oblíbenou prací. Některé možná baví, ale jiné zase tak úplně ne. Žehlení je považováno za práci nejméně vděčnou a to hlavně ve chvíli, kdy je vaše rodina opravdu velká. Můžete jím totiž strávit až několik hodin.
žehlička Philips.jpg

Existují ale triky, které jsou praktické, a můžete je právě s žehličkou podniknout. Možná tomu ani nebudete věřit, ale opravdu fungují.

Určitě už jste někdy potřebovali zatavit nějaký ten dokument. Jde to opravdu snadno a rychle a to díky žehličce. Stačí jen, když vezmete papír, který do složky potřebujete zatavit a umělohmotnou složku, papír vložíte do složky, kterou položíte na žehlicí prkno a překryjete ručníkem, dále žehličku nastavíte na vysokou teplotu a budete žehličkou přejíždět po celém ručníku a to z obou stran. Důležité je, aby přejíždění bylo rovnoměrné. A nyní máte hotovo.
vyžehlené prádlo.jpg

Možná jste se někdy dostali do situace, kdy nějaká dírka nebo oděrka ve vaší podlaze kazila její estetickou hodnotu. Zbavit se ji můžete snadno a jednoduše díky žehličce. Pokud totiž na dírku nakapete trochu vody a přiložíte na místo ručník a přežehlíte, pak uvidíte, že výsledek bude stát za to.
postavená žehlička.jpg

Každý z nás určitě už někdy viděl proležený koberec po těžkém nábytku. I proležení se můžete zbavit pomocí žehličky. Často se s tímto můžete setkat, pokud se zbavíte starých skříní. Postup, jak se proležení zbavit je naprosto jednoduchý a zvládne to určitě každý. Stačí jen, když vezmete vlhký ručník a položíte jej přes dané místo, kde je slehlý. Následně nastavíte žehličku na napařování a přes místo budete dvacet vteřin přejíždět. Hotovo. Místo vypadá jako nové.

Těch triků existuje ještě mnohem více, ale my pro vás dnes vybrali ty nejvíce efektivní.