Horké dny křičí:,,Rychle do vody!“

Letní sezona se blíží, teplé večery se sklenkou vína a steakem, venkovní oslavy a opalování. Nic se však nevyrovná smočení se v chladném bazénu uprostřed horkého dne. Chybí vám na zahradě stále nějaké doplňky, aby vypadala dle vašich představ? Vyjma bazénu? Děti si vyhrají a dospělí oddechnou, tomu se říká relax u plastového bazénu zapuštěného do země. Nabízí se hned tři typy bazénů a to podle tvaru – oválné, obdélníkové a zaoblené.

Obdélníkový bazén

Výhodou bazénu zapuštěného v zemi je možnost doplnění potřebných částí jako jsou například rohové či rovinné schody, žebříky, světla a mnoho dalších. Co se týče oválného bazénu, na trhu jsou dostupné tři nejběžnější možnosti barevného provedení dna a pláště a to v modré, bílé a šedé. Barvu příslušenství je pro všechny typy bazénů možno změnit pro zvýraznění. Nejběžnějšími rozměry oválných bazénů jsou pro hloubku 1,5 m 4x3x1,5 m, 4,5x2x1,5 m, 5x3x1,5 m, 6x2x1,5 m, 6x3x1,5 m, 7x3x1,5 m a 8x3x1,5 m. Pro hloubku 1,2 m jsou to obdobné rozměry s rozdílem třetího parametru (hloubka). Bazén je z polypropylenu, tudíž vydrží mnoho let v perfektním stavu. Údržba není díky provedení svárů nijak náročná, neboť v nich neulpívají žádné nečistoty.

Oválný bazén

Jestliže zvažujete obdélníkový bazén (opět vyrobený z polypropylenu), máte na výběr opět ze tří variant barevného provedení (bílá, modrá a šedá). Hloubka je na výběr buďto 1,5 m nebo 1,2 m s ostatními rozměry 4×3 m, 4,5×2 m, 5×3 m, 6×2 m, 6×3 m, 7×3 m a 8×3 m.

Nakonec zaoblené bazény se svým neobvyklým tvarem skvěle vyplní vaši zahradu. Barevný výběr je opět totožný s předchozími bazény (bílá, šedá a modrá). Nicméně k rozměrům přibyl jeden nový a to poloměr zaoblení, který činí 60 cm. Ostatní rozměry jsou totožné s volbou hloubky buďto 1,5 nebo 1,2 m.

K bazénům lze zvolit příslušenství, do kterého se zajisté vyplatí zainvestovat. Konkrétně se jedná o protiproudy, schody, tepelná čerpadla, žebříky, solinátory, chemii, osvětlení a především tedy zastřešení (praktik – obloukové zastřešení, diamant – nízké zastřešení).