Odesílání malých zásilek, a druhy obálek

Obálky se již dávno nepoužívají pouze k posílaní dopisů, a dokumentů. Spousta drobného zboží, které se do obálky vejde, je tímto způsobem odesílaná rovněž, a to právě díky velkému výběru různých druhů obálek. Které to tedy jsou, a jaké jsou jejich výhody, či nevýhody?

příprava dopisu na odeslání

Dopisní obálky

S dopisními obálkami se stále setkáváme nejčastěji. Jedná se o jednoduché, bílé, či barevné obálky, které se vyrábějí z různých druhů papíru. K těm kvalitnějším patří obálky vyrobené z jakostního papíru gramáže 80g/m2. Vyrábějí se v několika velikostech, s ohledem na to, co se chystáte posílat. Většinou jsou využívány k odesílání dopisů, či pohlednic, mnohdy v nich však zašlete i drobné předměty. Jejich nevýhodou je však skutečnost, že se tenký papír často promočí, a může se tak stát, že v případě deště ve schránce navlhnou, a poničí se i jejich obsah.

Kartonové obálky

Kartonové obálky jsou velmi podobné těm dopisním, avšak s tím, že jsou pevnější, a odolnější vůči promoknutí. Nejsou však voděodolné. Jedná se o obálky vyrobené z lehkého kartonu, tudíž se jedná o lepší ochranu odesílaného zboží, avšak bez výrazného navýšení váhy zásilky. Rovněž zalepení obálky je snazší, nemusíte totiž nic olizovat, ani shánět navlhčenou houbičku. Pouze z lepícího pásku stáhnete fólii, a zalepíte.

pověšená obálka

Bublinkové obálky

V případě, že odesíláte předměty, které by se mohly při přepravě poškodit nešetrným zacházením, bude jistě vhodnou volbou bublinková obálka. Tato obálka má totiž uvnitř vlepenou bublinkovou fólii, která krásně chrání zboží před potlučením. Tímto způsobem se zasílají například knihy, šperky, nebo třeba různé krabičky.

Plastové obálky

Plastové obálky jsou formou obálek, která nejlépe zajišťuje ochranu před promočením zasílaných předmětů. Tento druh obálek se používá především při odesílání textilních výrobků, jako je třeba oblečení, závěsy, deky, a podobné.