I s dětmi si můžete najít pořádného muže


Není pohoršující, pokud je dnes žena rozvedená nebo žije s bývalým partnerem odděleně a mají spolu jedno nebo více dětí. Statistiky mluví jasně, a to tak, že je dnešní rozvodovost na poměrně vysoké úrovni a pořád stoupá. Těžko říct, jestli je to stresem, který mnozí z nás prožívají každý den nebo jednoduše unáhleným činem, který má za následek to, že jejich děti pak pocházejí z rozvrácené rodiny. Ovšem i žena se závazky si může později najít muže, se kterým stráví nejen ona, ale i její děti – zbytek života.
stříška z rukou.jpg

Není pravda, že se svobodní muži dětí bojí

Pokud si myslíte, že každého svobodného muže, který by o vás stál odstrašíte informací, že máte děti, velmi se pletete. Dokonce se najde více než polovina z nich, kteří to přivítají s nadšením a pozitivním ohlasem. Je to také z toho důvodu, že mají jistotu, že se s nimi nepoženete hned do svatby nebudete chtít mít další děti.
Taktéž budou mít svobodní muži vaše děti rádi už jen proto, že to budou odrostlí parťáci a žádná uplakaná batolata, jak si je pamatujete ještě nedávno vy.
ruce u kávy.jpg

Povinnost, kterou do nového vztahu přinesete

Mělo by vám být jasné, že vaše situace, ve které se nacházíte sebou nese vetší zodpovědnost a nároky, než kdyby v ní nefigurovali vaše děti, které mají ze všeho jen velký zmatek.
Na co byste měli myslet kvůli dětem?
·        V případě rozvodu nebo rozchodu s jejich tatínkem si nejdříve urovnejte váš vztah na takovou úroveň, abyste byli schopni mezi sebou kvůli dětem bez problému komunikovat.
·        Dejte jim čas přijmout to jako životní cestu, na které jste se jako rodina od sebe odloučili z několika důvodů, které stejně pochopí až časem.
·        Nehledejte si hned náhradníka a někoho, kdo by se vás jako rodiny ujal. Věnujte nějaký čas jen jim a jejich potřebám. Musí vědět, že jsou na prvním místě a nic se na tom měnit nebude ani s příchodem nového muže.
·        S novým přítelem jich seznamte až po vaší osobní jistotě a přesvědčení, že je na to vhodná doba a člověk, kterého jste si vybrala, je pro vás tím pravým.
A co byste měli důkladně probrat s vašim novým přítelem?
·        Ujasněte mu, co ho čeká, když se stane členem vaší rodiny. Situace, do které vstoupí bude totiž rodinná a poměrně hlučná. Dejte mu také najevo, že není cesty zpět a při sobě potřebujete člověka, který vše ustojí s vámi.
·         Pokud ho najdete, rozhodně to poznáte a věřte, že se ho jen tak nepustíte, tak jako on vás. A to, že máte děti z předešlého vztahu pro něho nebude žádným mínusem, ale naopak – velkým posláním.