Jak oživit vzhled interiéru? Zkuste dát šanci kamenným obkladům, jak je vybírat?

Chcete si přetvořit interiér k obrazu svému, plánujete rekonstrukci nebo právě stavíte nový dům? Víte, čím můžete oživit vzhled interiéru a dodat mu šmrnc?

Jak oživit vzhled interiéru? Zkuste dát šanci kamenným obkladům, jak je vybírat?

Chcete mít moderní interiér se zajímavými detaily? Pak určitě popřemýšlejte o kamenných obkladech, které vypadají skvěle a mohou vám zdobit interiér po mnoho let. Záleží však i na tom, jaký typ obkladů zvolíte, jestli dáte přednost přírodnímu kameni nebo zvolíte umělou variantu. Každopádně se vždy dočkáte moc pěkného efektu, který si rychle oblíbíte. Kamenné obklady se navíc velmi dobře kombinují, barevně se dají snadno sladit a určitě vás nadchnou i svou životností.

pexels-photo-93417

Dejte šanci přírodním materiálům

I v moderně laděném interiéru se mohou vyjímat přírodní materiály, jako je dřevo nebo právě kámen. Dohromady dokonce jde dřevo s kamenem úplně skvěle, přírodně laděné materiály nejenže dobře vypadají, ale mají také řadu výhod. Opravdu kvalitní dřevo i kámen vám mohou vydržet až desítky let, možná i déle. Kamenný obklad do interiéru se vždy snažte volit ten přírodní, přírodní kámen je totiž pevný, odolný proti oděrkám a poškození, hodí se nejen do interiéru ale i pro venkovní použití, protože odolává teplotám, větru i dešti, samozřejmě i slunečním paprskům. Nemusíte se bát, že se kámen poničí nebo na něm budou po letech viditelné stopy používání, za přírodní kámen a jeho kvalitu si ovšem připlatíte.

pexels-photo-131637

Umělá imitace kamene sice vypadá na první pohled jako opravdový kámen, po několika letech ale může sejít a bohužel umělý kámen už tak vysokou životnost nemá. Na první pohled však nepoznáte rozdíl a jde samozřejmě i o cenově přijatelnější variantu. Umělé kamenné obklady se většinou vyrábějí ze sádry.

Kam s obklady

Kamenné obklady se výborně hodí do obývacího pokoje, mohou se stát ale ozdobou v podstatě kterékoliv stěny v domácnosti. Využití kamene je velmi vhodné i v kuchyni nebo v koupelně a to právě pro výborné vlastnosti tohoto materiálu. Vzhled, design i barevnost kamenných obkladů si samozřejmě můžete zvolit podle sebe a dále se tak obklady dají vhodně kombinovat podle toho, co se vám líbí.

Vytvořte si doma příjemné prostředí a užijte si kousek z přírody.