Kouzlo nábytku z dřevěné palety


Dřevěná paleta Palety Morava je výrobek, o jehož existenci ví asi každý. Ovšem ne každý si uvědomuje, že má obrovskou nosnost, a že při statickém zatížení si hravě poradí i s předměty, vážícími přes půl druhé tuny. Jestliže se rozhodnete z palet zhotovit nějaký kousek nábytku, pak nemusíte mít obavy, že se pod vámi rozklíží, jak to bývá u dřevotřísky. A hlavně jde o masivní proschlé dřevo, takže žádný formaldehyd a jiná syntetická pojiva.

euro palety

Proč nábytek z přepravních palet

Těch důvodů, proč mít doma zrovna takový nábytek, je celá řada. Pochopitelně z palet stěží vytvoříte vestavěnou skříň na míru, k tomu si raději přizvěte odborníky, ale to ostatní již z palet vytvořit lze, a poměrně snadno.

dřevěné palety

Knihovna – prkna z palet snadno rozeberete a sestavíte z nich regály polic na knihy. Takových knihoven existuje celá řada, jsou prezentované na Internetu a máte tak snadný návod přímo před očima a zadarmo. Dokáže to každý alespoň trochu zručný kutil a výsledek? Příjemně překvapí mnohé z vás!

Konferenční stolek – ten vyrobíte velmi jednoduše, neboť rozměry palety tomu přímo nahrávají. Lze ji o něco zkrátit anebo ponechat v původní velikosti a jen ji patřičně upravit podle požadované výšky. Může mít dvě nebo tři bočnice opět z palet, anebo může jít o palety posazené na sebe s odkládacím vnitřním prostorem. Horní desku si necháte vyrobit na míru truhlářem anebo zakoupíte polotovar v hobbymarketu. Kromě konferenčních stolků je možné sestavit i stůl psací, či odkládací nebo servírovací.

Sedací souprava a postel – snad nejčastější důvod k pořízení palet. Máte totiž jedinečnou možnost sestavit si lůžko nebo sedačku dle vlastních požadavků na výšku posezení i na velikost plochy. Opatříte ji polyuretanovými sedáky či matracemi a ušetříte zároveň desítky tisíc korun i tehdy, půjde-li o velmi kvalitní zdravotní matrace.