Neohrnujte nos nad ručním bazénovým vysavačem

Mnoho lidí je v současné době hýčkáno různými technickými vymoženostmi a zapomíná na to, že lidský organismus nebyl stvořen pro to, abychom celý den proleželi na kanapi, projezdili v autě a proseděli v kanceláři. Když na to přijde, v podstatě u sedavého zaměstnání nebudete muset udělat ani krok, protože vám nákup dovezou až pod nos ke vchodovým dveřím včetně potravin. Bezpečně na Internetu nakoupíte úplně vše, takže byste vůbec nemuseli teoreticky vycházet z domu, což je velmi reálné zejména u práce z domova.

voda v bazénu

Pohodlí a luxus nás však mohou dovést až k infarktu myokardu nebo mozkové mrtvici v docela raném věku, a proto nezanedbávejte pohyb a pravidelné sportování.

Pořídíte-li si domů bazén pouze pro relaxaci, nikoli pro plavání, mohli byste relaxaci spojit s fyzickou námahou, což vám jen prospěje. Můžete to provést třeba tak, že dáte přednost ručnímu bazénovému vysavači před těmi robotickými. Má to několik jasných výhod:

čistá voda v nádrži na koupání

Ruční vysavač vás bude stát pár stovek – ruční vysavače jsou vlastně jen jakési nástavce na teleskopickou tyč, které se připojují k bazénové filtraci. Jsou velmi levné a nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. A pokud se vám poškodí, váš finanční rozpočet to nijak zvlášť neohrozí.

Ruční vysávání zaměstná většinu svalových partií – v průběhu ručního vysávání nečistot ze dna bazénu zaměstnáte svalstvo paží, trupu i dolních končetin, takže tím zlepšíte svou kondici, rozproudíte zlenivělý lymfatický systém a tím také podpoříte vaši přirozenou imunitu.

Endorfiny vám zlepší náladu – přiměřený fyzický pohyb uvolňuje do krve hormony dobré nálady, známe je pod názvem „endorfiny“. Už za pár minut vám začne den připadat jaksi lepší, vše kolem vás se vám bude zdát hezčí, budete tak trochu jako na drogách, což je docela pravda, ale jde o drogy přirozené, nikoli umělé, škodlivé.