Proč je nebankovní hypotéka bez registru tak žádaná

Pokud chtějí především mladí lidé vlastní bydlení, často jim nezbyde nic jiného než si vzít hypotéku. Jistě, nikdo se nechce zadlužit, zvláště ne na tak dlouho, avšak pokud skutečně chtějí bydlet ve vlastním, jinou možnost nemají.

To samozřejmě její poskytovatelé velmi dobře vědí. I to je koneckonců důvod, proč existuje tolik druhů a typů – aby si mohl vybrat skutečně každý zájemce. Je však pochopitelné, že některé z nich jsou žádanější než jiné.

hypoteční kalkulačka

Velmi oblíbenou je například nebankovní hypotéka bez registru https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/penize-ihned/. Ta se držela dlouhou dobu na žebříčku popularity, avšak v poslední době začala její obliba ještě stoupat. Částečně za to samozřejmě může momentální pandemie, avšak rozhodně to není jediný důvod.

Abychom pochopili, proč je tak oblíbená, je potřeba si říci, jak funguje. Jednoduše řečeno, u tohoto typu vás při podávání žádosti nebudou prověřovat v registru dlužníků. To znamená, že můžete klidně mít ještě další půjčku či jiný nesplacený dluh, a přesto vám bude žádost schválena.

předávání klíčů od nového domu

Samozřejmě to sebou přináší určité riziko. Koneckonců, je jen na nás, abychom realisticky zvážili, zda jsme schopni splácet i tento závazek, a to i v případě třeba dlouhodobé nemoci či ztráty zaměstnání jednoho z partnerů, a tím i snížení příjmu.

Faktem však je, že si v současnosti půjčku bere čím dál více lidí, včetně těch mladých, ať už z důvodu špatné finanční situace nebo proto, že si chtějí koupit něco, co je momentálně nad jejich možnosti. Tím si však značně snižují šance, že jim bude případně schválena hypotéka, pokud o ni budou stát. Nezbyde jim pak nic jiného než zvolit tu bez registru.

Zde je také dobré poznamenat, že cenou za to, že nebudete takto prověřováni, jsou přísnější pravidla a vyšší úroky i poplatky. Pokud však nemáte jinou možnost a onu nemovitost skutečně chcete, pak vám nezbyde nic jiného, než se s tím smířit.