Správný výběr pilových kotoučů.

Řezání kovu patří k neodmyslitelným činnostem nejen při kutilství, ale především v průmyslové výrobě a zpracování kovu vůbec. A není nic horšího, když pečlivě naměřený polotovar znehodnotíme nesprávným řezem, s nesprávným nástrojem. Komu pak vynadat?

Vyplatí se připlatit za kvalitu. Leckdy to nejlevnější, co si pořídíme, nás ve výsledku stojí daleko více. Připlacením si doslova pár korun navíc, získáme kvalitní nástroj, s kterým nás práce bude nejen bavit, ale především dokonalý výsledek našeho výrobku se nám povede na první pokus. A při cenách materiálu je to rozhodně efektivnější. Rychlejší a především přesnější řezání kovů vám ušetří nejen drahocenný čas, ale i peníze.

pilové kotouče

A nejinak je tomu i při výběru pilových kotoučů na kov. Kvalitní nástroj rovná se kvalitní práce. A výběr na trhu je široký. Jemnozubé, polohruzubé, hrubozubé a okružní i segmentové pily je nejlepší výběr kvality právě zde na našem webu. Pilové kotouče na kov různých rozměrů oceníte při zpracování rozličných profilů, trubek a materiálů. Pilové kotouče, které svou kvalitou odpovídají všem normám, vám přinese i důležitý aspekt, radost z práce a hrdosti vytvořeného díla. Vhodné jsou nejen do velkých provozů, ale do malé domácí dílny. Kvalita, kterou tyto pilové kotouče mají jsou cenným přínosem.

řezání kovu

Volba průměru pilového kotouče je jednoduchá. Vždy se řiďte dobručením výrobce vaší kotoučové, pokosové, nebo stolové pily. Především jde o vaši bezpečnost a poškodit si samotnou pilu jistě nikdo nechceme. U tloušťky pilového kotouče obecně platí, že čím je menší tloušťka, tím je řez kvalitnější a rychlejší. Ovšem životnost kotoučů je menší. Nevýhodou jsou i větší vibrace při zpracování a většímu zahřívání samotného kotouče. Výběr správného počtu zubů je další z důležitých pravidel. Zde je dobré se řídit opět jednoduchým pravidlem. Čím větší počet zubů, tím čistší je samotný řez. Naopak kotouče s menším počtem zubů řežou rychleji. A pochopitelně je vše odvíjeno od druhu materiálu. Kritérií je daleko více a společně s bohatým výběrem kotoučů právě na našich stránkách bude vybrání toho správného právě pro vás hračkou.