Zaměřeno na detaily

Barvy
Máte nábytek značky „Každý pes, jiná ves“ a trápí vás vzniklý nesoulad? Nejjednodušším způsobem, jak si s tím poradit, je dát vašemu zařízení nový barevný rámec. Přehozy, závěsy a dekorační polštáře jsou v tomto případě jasná volba.
kaktusy na parapetu.jpg
Vůbec není nutné ani žádoucí „tapetovat“ celý pokoj do jednoho uniformního odstínu, právě naopak: nespěchejte a pohrajte si. Není nutné se bát ani vyložených kontrastů, ovšem s vědomím toho, že i tady se vyplatí to příliš nepřehánět.
Pokud si nejste příliš jistí, jakým směrem se vydat, rozhodně neuděláte chybu, když se necháte inspirovat některým z časopisů nebo webů o bydlení. Vždy ale s ohledem na váš vkus a životní styl.
Dispozice
Stejně se dá „podvádět“ i s vlastními dispozicemi bytu a pokojů vůbec. Zvažte odlišné rozestavění nábytku, možná budete překvapeni tím, kolik „místa navíc“ tak můžete získat. Příliš velké místnosti lze naopak zútulnit tím, že je opticky rozdělíme – takovou „falešnou zdí“ se může stát například stylový paraván nebo váza s větší pokojovou květinou.
Také na toto téma lze najít spoustu tipů, ideální je ještě před samotnou realizací začít s tužkou, papírem a metrem a vyzkoušet si tak nanečisto všechny možnosti.
stolek před gaučem.jpg
Srdcovky
Není vůbec žádoucí mít byt obložený suvenýry ze všech dovolených a vzpomínkami na každou z rošťáren vašich sedmi dětí, nemusíte se ovšem bát svůj příbytek „označkovat“ vystavením drobností, které pro vás mají citovou hodnotu. Pokud to nepřeženete, lze do interiéru zakomponovat prakticky cokoliv a vašemu domovu dodají takové drobnosti neopakovatelně osobitý, stylový nádech.
Funkční design
Do čeho se naopak vyplatí investovat jsou naopak funkční prvky domácnosti. Mnohdy stojí na okraji zájmu, avšak jejich pečlivý výběr přispěje k vašemu pohodlí a ukáže, že se jednoduše řečeno „vyznáte“. Ať už jde o kuchyňské či koupelnové doplňky nebo elektroinstalační prvky, kde jde v neposlední řadě i o vaši bezpečnost, i tady můžete vybírat z mnoha stylů a provedení. Taková investice nemusí příliš bolet vaši peněženku, ovšem výsledný efekt je k nezaplacení.