Aby vám nezůstaly oči pro pláč

Pořádné základy jsou u všech staveb nezbytné. A je vcelku jedno, zda jde o nějakou honosnou budovu nebo o docela obyčejný zahradní bazén. Ať už chcete budovat to či ono, musíte vždy začít hezky zdola, stejně jako když začínáte skutečně budovat svou kariéru. Začínat totiž nahoře znamená nejednou spoustu problémů a velmi často to rovněž končí neslavně.
schůdky do bazénu

Takový bazén tudíž potřebuje . Čímž mám na mysli v první řadě vyrovnání půdy, na níž má budoucí bazén stanout, a následně použití geotextilie, jež takový bazén ochrání před případným pozdějším pohybem zeminy tam dole a stejně tak i před případnými ostrými kameny, jež by při takovém sedání země mohly vystoupnout a tlakem dno či stěny bazénu poškodit.

Protože ač by se to někomu možná nezdálo, na takovém bazénu stačí klidně i docela malá prasklinka a už se z něj začne nevyhnutelně ztrácet voda. A čím více se taková prasklinka rozšiřuje, tím jsou úniky větší, až to může jednoho dne dojít tak daleko, že se bude jeden z rodiny koupat, zatímco druhý si bude moci nohy uběhat, aby pomocí vědra stále doplňoval ztráty. Což je sice poněkud humorná představa, jenže ve skutečnosti to rozhodně žádná sranda není.
minecraft dům

Každopádně je tak zapotřebí nejprve vytvořit za pomoci prosetého písku a geotextilie „lože“, na kterém se posléze bude bazén mít lépe, než známá princezna na hrášku.

Geotextilie zařídí bazénu nejen ochranu před tlakem a ostrými předměty, ale navrch odolává i působení nejrůznější bakterií a plísní, které by mohly dělat problémy v podloží a jež by mohly komplikovat pozdější úklid bazénu před zimou.

Geotextilie, jichž je k mání celá řada druhů, jsou tak stejně důležité jako později dejme tomu všechna ta bazénová chemie. A proto se ani na tomto artiklu nevyplatí šetřit. Pokud tedy nechcete riskovat, že budete napřesrok kupovat a stavět bazén nový.