Jde se do divadla

V divadlech v minulých letech ubývalo diváků, v současné době se však vrací do módy a spousta Čechů vyráží na divadelní hry, muzikály, opery, operety a tak dále. Stále větší oblibě se těší také menší a ochotnické divadelní soubory.
Výběr divadelního představení je samozřejmě na vás, pokud jdete do divadla poprvé a nevíte co si vybrat, pak určitě pokračujte ve čtení, v následujících rádcích vám přiblížíme jednotlivé divadelní žánry, abyste si mohli jednoduše vybrat.
tři baletky
1.      Činohra
Činohra je dramatický útvar, kdy se na jevišti mluví. Obvykle se jedná o divadelní hru, zobrazující nějaké vážné společenské, lidské či mezilidské vztahy či problémy. Hra vždy nekončí tragicky, může obsahovat prvky tragického či komediálního žánru. Činohry jsou velice oblíbené a navštěvované v celé republice. Pokud máte rádi klasické divadelní představení je určená přímo pro vás.
papírové vstupenky
2.      Hudební divadlo
Hudební divadlo je soubor divadelních představení, v nichž hraje hudba, která je pro hru významná, a nebo spoluurčuje úlohu v oblasti komunikační. Prostě hudba má podstatnou funkci a je pro hru nepostradatelná. Patří sem opera, plně zpívaný muzikál. Scénické oratorium, scénická kantáta, balet, baletní pantomima, opera – balet, scénický melodram, muzikál, opereta, a další hudebně zábavné útvary. Pokud tedy máte rádi hudbu a zpěv zvolte některou z hudebních her, pokud máte rádi tanec, pak určitě navštivte balet. Z hudebních divadel zažívají velký boom především muzikály, které dostávají moderní podobu a jsou opravdu velice navštěvované.
představení baletek
3.      Loutkové divadlo
Loutkové divadlo je vhodné spíše pro děti, navštivte jej s nimi a určitě budete nadšeni. Jedná se o divadlo hrané za pomocí loutek, ovládaných osobou v pozadí. Divadlo se hraje především s krásnými kulisami a bývají opravdu krásně zpracovaná. Navíc má výhodu že děti povedete nenápadně ke kulturnímu cítění již od malička.