Načerpejte na dovolené dostatek sil a bojujte proti stresu

Zahraniční turisté, kteří navštívili naši zem, bývají okouzleni mnoha zážitky. Především je uchvátí neočekávaná rozmanitost – na relativně malé ploše území je kromě oceánu soustředěno takříkajíc vše – krkonošská severská tundra, šumavské hvozdy, jihočeské pastviny a rybníky, úrodná Haná, Mikulovské vinohrady, poklidné i dravé říční toky, smíšené a jehličnaté lesy, daleké rozhledy a tisíce historických památek v podobě hradů, zámků, církevních staveb, divadel, muzeí a mnoha dalších objektů.

Kdo se do Česka vypraví na poznávací zájezdy nebo si tu hodlá odpočinout a alespoň na chvíli uniknout z hektického životního kolotoče, jistě svého rozhodnutí nelituje.
smrkový les

Tipy na poklidné rozjímání v Česku

Houseboat na Vltavě – poklidnou atmosféru můžete prožít i v Praze. Nevěříte? Ubytujte se na některém z lodních hotelů na Vltavě. Říční tok totiž čistí prostředí od negativních energií a poté, co se budete procházet po městě a obdivovat Petřínskou rozhlednu, Karlův most, Kampu, nebo třeba přírodní park Divoká Šárka, bude nocleh na vodní hladině skutečným balzámem.

Podzim na Vysočině – Českomoravské pomezí je jednou z nejkrásnějších oblastí v naší zemi. Krajina je nesmírně malebná a působivá a také tu žijí lidé, kteří lépe odolávají stresu. Jestliže chcete pojmout dny volna zároveň jako léčebný pobyt, vydejte se do míst Žďárských vrchů, k rybníku Velké Dářko, projděte se po cestách k vrcholkům Devíti skal a Čtyř palic, a to nejlépe krátce po letní sezóně, v období babího léta. Na pobyt pak budete vzpomínat po zbytek života.
strom u chalupy

Vesmírné ubytování na Ještědu – v době socialismu byly na našem území vybudovány stovky významných architektonických staveb, mezi nimi si připomeňme zvláštní a ojedinělý tvar hyperboloidu horského hotelu Ještěd. Nocleh v těchto místech má své podmanivé kouzlo, což je dáno samotným charakterem stavby i jeho tvarem. Lépe tu proudí energie, je odtud fantastický výhled na pomezí Jizerských hor a Ještědsko-kozákovského hřbetu, kam se také můžete vydat na výlety.