Kde můžeme koupit chrániče pro florbalové brankáře či basketbalové dresy?

Jedno z přísloví říká „sportem ku zdraví“. Znamená to, že sportem, ale i pohybem vůbec, si zlepšujeme imunitu, fyzickou kondici, udržujeme si optimální hmotnost, a celkově jsme tedy zdravější.

To je pohled, který zastává mnoho lidí. Avšak pravdou je, že sport sebou přináší i rizika zranění. U některých jsou větší, než u jiných, určitý risk je ale všude. Stačí se jen podívat, kolik sportovců bylo i na celou sezónu odstaveno, protože se zranili.

atletka při rozcvičce

Faktem však je, že profesionální sportovci berou často vysoké částky. A kluby také vysoké částky platí, aby za ně závodili. Je tedy jasné, že pokud budou muset přerušit svou kariéru, byť na čas, je to jak pro ně, tak i pro jejich kluby velká ztráta. Je tedy jen pochopitelné, že se jí snaží předejít.

I proto se používají nejrůznější ochranné pomůcky. Příkladem mohou být chrániče pro florbalové brankáře. Ty všechny mají zabránit zranění.

Jinou důležitou součástí sportu jsou i dresy, jako například basketbalové dresy. Ty slouží k tomu, aby rozhodčí i diváci mohli kdykoliv poznat, kdo právě hraje.

Ovšem vzhledem k tomu, že musí být personalizovány, především kvůli velikosti, je obvyklé, že si je hráči, alespoň v nižších soutěžích, musí kupovat sami. Kde je ale mohou sehnat?

kluk hrající fotbal

Asi nejběžnějším řešením je obchod se sportovními potřebami. Zde mají dostatečně velký výběr, takže si každý vybere. Jistě, můžeme je občas najít i v nejrůznějších velkých obchodních řetězcích. Zde je mají často za mnohem nižší ceny. Problémem je, že jejich kvalita je mnohem nižší. A to je něco, co se rozhodně nevyplatí podceňovat.

Je potřeba si uvědomit, že v tomto případě je v sázce naše zdraví. Kvalitní helma totiž může být rozdíl mezi lehkým a těžkým otřesem mozku, včetně všech následků. Stejně i dresy vydrží mnohem déle, pokud jsou kvalitní. I proto bychom se neměli bát do nich investovat. Naše zdraví za to stojí.