Zatočte s kilogramy navíc

Obezita ničí západní civilizaci stejně efektivně, jako ji kdysi ničil hlad. Být příliš hubený rozhodně není zdravé, ale platí to i naopak. Ideál je váha akorát.

Zatočte s kilogramy navíc

S obezitou se v našich zeměpisných šířkách potýká stále více a více lidí. Sice pořád existuje poměrně nemalá skupina jedinců, kteří mají za to, že se jedná o důkaz blahobytu, ale není to úplně pravda. Je dokázáno, že lidé s nadprůměrnými příjmy mají k ideální váze mnohem blíže, než lidé s příjmy nízkými či dokonce na pokraji chudoby. Dnes již u nás nikdo hlady nezemře, ale může se klidně zabít přejídáním. To je docela častý jev u lidí, kteří mají nějaké duševní trápení, třeba deprese, případně úzkosti. Takovíto lidé to řeší často právě zvýšenou konzumací nezdravých pokrmů. A to vede k přibírání a následně i dalším zdravotním potížím.

Jahody

Ideálním způsobem, jak se z toho dostat, je nejdříve si spočítat BMI bmikalkulacka.cz a následně se dle naměřených hodnot dále zařídit. V případě, že budou až příliš vysoké, je nutné začít hubnout. Toho se nejlépe docílí změnou jídelníčku, která ale nemusí být ve všech případech radikální. Někdy stačí změnit jen pár drobností a člověku se během několika málo měsíců váha sama upraví do správných hodnot. Někdy to chce ale tvrdou dietu.

Hubnutí není legrace

Dle reklam v televizi nebo na internetu by člověk nabyl dojmu, že hubnutí je snadné. Ano, principiálně to může být v podstatě hračka. Přeci jen stačí, když budete mít vyšší energetický výdej než příjmy a zákonitě budete hubnout. V praxi je to ale složitější. Nejdůležitější je zvolit si správnou dietu, kterou je potřeba striktně dodržovat. Každá hubnoucí kůra má nějaká svá pravidla, ale obecně platí, že zdravá výživa by měla obsahovat velké množství ovoce, zeleniny, případně luštěnin. Co by naopak obsahovat neměla, to je přemíra živočišných tuků a také velké množství cukrů. Rovněž i solení by se mělo omezovat na únosnější míru.

Orientální jídlo

Dietolog

Je pravda, že vybrat si nebo dokonce svépomoci si naordinovat tu správnou dietu je pro většinu lidí, kteří do problému příliš nevidí, docela složité, většinou však nemožné. Proto by měli laici, kteří potřebují radikálně zhubnout, navštívit dietologa a poradit se s ním.