Za léto chladnější

V tuto chvíli je ještě za okny tradiční zima a my tudíž nejednou topíme ostošest, jenom abychom ji alespoň mezi svými čtyřmi vlastními stěnami porazili. Jenže nepotrvá to zase až tak dlouho, začne se oteplovat, a než se následně nadějeme, bude tu jako každoročně léto se svými žhavými dny a nejednou i tropickými nocemi, horkými více, než na co je našinec stavěný.
nerezová klimatizace
Přijde léto a my se zase budeme marně koupat a sprchovat, převalovat se za bezesných nocí v postelích zbroceni potem, pít jako o závod a proklínat to kruté počasí, jež nám nedá spokojeně žít.
Taková bude už za pouhý řádově půlrok naše každodenní realita. A ještě o rok později tomu bude podobně, za další rok nejinak. Bude tomu tak na věčné časy a nikdy jinak, dokud…
Dokud s námi nebude amen nebo dokud se nerozhoupeme a nepořídíme si klimatizaci. Tedy zařízení typu , díky němuž si můžeme vyrobit soukromou zimu klidně i uprostřed toho nejžhavějšího léta.
Protože přiznejme si to: i když máme tu možnost a odcestujeme někam k vodě, i když se rozvalíme někde pod stromem nebo v jiném stínu, horko si nás najde všude a jenom klimatizace mu v tom může efektivně zabránit.
Stačí pořídit si domů klimatizaci a rázem se tam zase cítíme jako doma, bez ohledu na to, je-li naším útočištěm nějaký ten rodinný domek či prostý byt v bytovce nebo paneláku. Rázem se můžeme dobře prospat a vstávat čilí jako rybička do snesitelných rán. A posmívat se těm troskám, jež doplácejí na absenci klimatizace, nebo tyto mátohy upřímně litovat.
Protože s klimatizací je letní život učiněnou procházkou růžovým sadem, ba je ještě lepší než procházka růžovým sadem, kde také všechno usychá vedrem.
ventilátor v klimatizaci
Klimatizaci lze sotva něčím nahradit. Protože znáte to – když vlezete do lednice, budete se v ní tísnit, dokud nepromrznete na kost, nějaké to ovívání moc úlevy nepřinese a v samoobsluze také nemůžete stát u vitrín s chlazeným zbožím od otvírací až do zavírací hodiny, byť byste tam předstírali nakupování sebevíc. A s kusem mokrého hadru na hlavě to také nevyhrajete a navíc budete ostatním za blázna.
Což s takovou klimatizací nehrozí. A naštěstí nikdy ani hrozit nebude.